Patlatma Taşlar

Taşların doğada bulunduğu saf halleri ile kimyasallar veya seyreltici materyaller kullanılmadan kırılarak elde edilmesine Patlatma Taş denmektedir. Bu metot sayesinde taşlar doğal dokulu ve şıklığını korur ve ortaya patlatma taş çıkar.

               

Taşların doğada bulunduğu saf halleri ile kimyasallar veya seyreltici materyaller kullanılmadan kırılarak elde edilmesine Patlatma Taş denmektedir. Bu metot sayesinde taşlar doğal dokulu ve şıklığını korur. Kırma işlemi ardından taşlar bloklar halinde kesilir ve fileli yada filesiz olarak beğeninize sunulur. Zirve.

Uygulama alanı oldukça geniş ve kolay olan ürünlerdir. İsterseniz iç, dış mekanlarınız için tercih edebileceğiniz doğal ürünlerdir. Patlatma taşlar kuru, nemli, sıcak, soğuk fark etmeden istediğiniz her yüzeyde rahatlıkla kullanılabilir. Dekorasyon amaçlı bahçe duvarlarınıza, hem nemden korumak hem de hoş bir görüntü sağlamak amaçlı bina dış cephelerine, iç mekanlarda banyonuzun duş içi veya dışına, mutfak tezgah duvarına, şömine ve pencere etrafında kısacası aklınıza gelebilecek her yüzeyde kullanıma uygun dayanıklı ve trend ürünlerdir.

 

Patlatma taşlar daha çok traverten, mermer, limra ve oniks gibi taşlardan elde edilmek ile birlikte sadece bu tür taşlar ile sınırlı bir yelpazeye sahip değildir. Model çeşitliliği olarak da çok farklı alternatifler sunan patlatma taşlar fileli ve filesiz patlatma taşlar olarak da kullanıma sunulmaktadır.